''Sigorta primlerini devlet karşılasın''

Turizm Restoran Yatırımcıları ve İşletmeleri Derneği (TURYİD) Başkanı Kaya Demirer’den çağrı: Çalışanların maaşlarını biz ödeyelim, sigorta primlerini devlet karşılasın.

08 Mart 2021 Pazartesi 20:33 | Son Güncelleme: 08 Mart 2021 Pazartesi 20:35
''Sigorta primlerini devlet karşılasın''

Uzun süren kapanışın ardından yeniden müşterilerine kapılarını açan işletmeler, yeni normalle birlikte yüzde 50 kapasite ve sabah 07.00 ve 19.00 arasında müşterilerini kabul edebiliyor. Turizm Restoran Yatırımcıları ve İşletmeleri Derneği (TURYİD) Başkanı Kaya Demirer, yeniden açılmayla beraber sektörde yaşanan sıkıntıları anlattı. Zor bir süreçten geçtiklerini belirten Demirer, “Bu sürecin bir geçiş dönemi olduğunu biliyoruz” dedi.

Eleman taahhüdü

Demirer, “Kısa çalışma ödeneğinin mayıs ayı sonuna kadar uzatılmalı. Sonrası için de bir önerimiz var. Eğer 31 Mayıs’a kadar uzarsa Haziran ile birlikte biz 12 ay süreyle pandemi öncesi kaç kişi çalıştırıyorsak eleman sayımızı koruma taahhüdüne gidelim. Maaşlarını biz ödeyelim, sigorta primlerini devlet karşılasın. Yani devlet cebinden para harcamak yerine bir tahsilatından vazgeçecek” ifadelerini kullandı.

Sigorta Prim
loading...