Sadık Arslan

Beşiktaş’ın transferini taksi şoförleri engelledi

21 Ocak 2020 Salı 19:37 | Son Güncelleme: 21 Ocak 2020 Salı 19:37

Bir ara her transfer döneminde Joel Cambbell ismi gündeme gelirdi… ya Beşiktaş’a, ya Fenerbahçe’ye, ya da Galatasaray’a gelirdi... hatta Trabzonspor’a, Antalyaspor’a geleceği dahi konuşuldu. İşin ilginci 18 yaşında Arsenal alt yapısına giren Kosta Rikalı oyuncuyla Süper Lig'in pek çok takımı da ilgilendi.

Hatta Beşiktaş’ı, Joel Cambbell transferinden Londralı taksicilerin caydırdığı ortaya çıktı. Ahmet Nur Çebi yönetiminde transferin sorumlusu olan Erdal Torunoğulları daha önceki dönemde Fikret Orman yönetiminde de aynı görevi yürütüyordu. Menajerler tarafında önerilen Joel Campbell’e teknik direktörden de onay çıkınca Erdal Torunoğulları, Arsenal’la transfer görüşmesi yapmak için Londra’ya gitti.

Taksicilerden bilgi aldı

Ancak şehrin özellikle gece kulüplerinin bol olduğu bölgesinde 3 gece boyunca saatlerce taksilerle dolaşıp Kosta Rikalı yıldız hakkında bilgiler topladı. Çünkü saha içinde oldukça yetenekli olmasına rağmen hiçbir yerde tutunamaması dikkat çekiyordu. Taksiciler Joel Campbell için Erdal Torunoğulları’na, “her gece bir barda…” dönüşleri yapınca transfer yattı.

Kosta Rikalı oyuncu Arsenal tarafından sırasıyla; Lorient, Betis, Olympiakos, Villareal, Sporting’e kiralandı. Sonunda 2018-19 sezonunda İtalya’dan Frosinone’ye satıldı. İtalyan ekibi de başa çıkamadığı Kosta Rikalı oyuncuyu Meksika’nın Leon takımına kiraladı.

Cenk Tosun’un Beşiktaş’a kıyağı tutmadı

Cenk Tosun’un Crystal Palace’a gitmesinden sonra Roy Hogson’un kadroda düşünmediği Christian Benteke’nin Beşiktaş’a önerildiği ortaya çıktı.

Cenk Tosun’un Crystal Palace’a gitmesinden sonra Roy Hogson’un kadroda düşünmediği Christian Benteke’nin Beşiktaş’a önerildiği ortaya çıktı. Belçika’nın Het Laatste Nieuws gazetesi ise Türkiye’de temsilcisi tarafından Beşiktaş’a önerilmesiyle ilgilenmediğini Türkiye’de oynamak istemediğini birinci menajeriyle paylaştığı bildirildi. Bu arada aynı gazete Benteke’nin Bordeaux’nun teklifiyle de ilgilenmediğini yazdı.

Pedro Rebocho operasyonu başladı

Beşiktaş’ın sezon başında Guingamp’tan 2.6 milyon euro kesin satın alma bedeliyle kiraladığı Pedro Rebocho’yu geri göndermek için Fransız ekibiyle görüşmele başladığı iddia edildi.

Beşiktaş’ın sezon başında Guingamp’tan 2.6 milyon euro kesin satın alma bedeliyle kiraladığı Pedro Rebocho’yu geri göndermek için Fransız ekibiyle görüşmele başladığı iddia edildi. France Football sezon başında bazı maçlarda Guingamp forması giyip daha sonra da Beşiktaş’a döndüğü için sezonu FIFA kurallarına göre en fazla Guingamp ya da Beşiktaş’ta tamamlayabileceğini yazdı. Rebocho’nun sezon sonuna kadar olan maaşının Beşiktaş tarafından ödenmesi durumunda Guingamp’ın dönüşe evet dediği bildirildi.

Loris Karius’a sahip çıktılar

Loris Karius’un yaptığı hataların ünü Türkiye ve Avrupa sınırlarını aştı Japonya’ya kadar uzandı…

Japonya’da yüzlerce hayranı olan Karius’un hatasının videosu Japon Football Tribe sitesi tarafından haber yapıldı. Aynı zamanda sosyal medya hesabından da paylaşıldı. Karius’un Japon kadın hayranları ise Alman kalecinin Japon Ligine transfer olması için kampanya başattı. “Türkler istemiyorsa, Japonya’da evin hazır” mesajlarıyla Karius’u ülkelerine davet ettiler. Japon kadınlar daha önce İlhan Mansız’a hayranlıkları yüzünden Türkiye’ye turlarla gelmişler, sonunda baskı yapa yapa İlhan’ı J-Lig’e götürmüşlerdi.