Haplar işe yarar mı?

Haydar Dümen Posta gazetesindeki yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

25 Eylül 2019 Çarşamba 09:58 | Son Güncelleme: 26 Eylül 2019 Perşembe 13:35
Haplar işe yarar mı?

BÖYLE SORU YOK!
Hep rüyalarımdalar

19 yaşındayım, Geceleri uyurken rüyama hep kadınlar, yabancı mankenler giriyor. Onlarla ilişkiye giriyorum. Neden böyle oluyor?

CEVAP

Yavrum, neden senin rüyana giriyorlar? Sebebi basit. Bizlerin rüyalarına giremediklerinden, boşta kalıp geceyi yalnız geçirmemek için senin rüyana giriyorlar. Üstelik dedikodusu yok. Magazin fotoğrafçıları, mahalle dedikoducuları yok. Her şey vur patlasın, çal oynasın. Masraf da yok. Üstelik kızların hiçbiri naz da etmiyor. İşin iş vallahi okurum, şu hatunlardan gözleri yeşil olanı, benim rüyama postala. Senden geldiğini söylesin, bu yaşta yanlışa prim verilmesin. Bu kıyak üzerine okurumun rüyasına kim girecekse girsin, okurum da “Hayır” demesin.


GÜNÜN SORULARI
Haz nasıl artar?

21 yaşındayım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdiğimiz zaman orgazm olamıyorum ve hiç zevk almıyorum. Cinsel hazzımın artmasını ve orgazm olmamı sağlayacak bir yöntem var mı?

CEVAP

Sevgili okurum, genel olarak ne yazık ki kadınlarda sıklıkla görülen bir durum. Ama biraz eksik bilgi vermişsin. Erkek arkadaşının boşalma süresi, senin orgazm olmanı etkileyecek en önemli unsurlardan. Eğer "Yok sevgilim, kaplan gibi, sorun bende" diyorsan, o zaman bunun için bir uzmandan yardım alabilirsin. Tedavin mümkün, boş yere dert etme.


Doğruyu söyler mi?
Kız arkadaşımla yakınlaştık. Bana “Tenim yumuşak, zarım esnekse, kan gelmezse ne yaparsın. Eski sevgilimle ilişkiye girdiğimi düşünür müsün” dedi. Kafama takıldı. Doktora gittik, zar duruyormuş. Doktor doğru söyler mi?

CEVAP

Değerli okurum, anladığım kadarıyla kız arkadaşın seninle biraz cilveleşmek istemiş. Ya da monotonluktan ya da çok fazla muhabbetten saçmalamak istemiş. Ama sonra sen kafana takınca için rahat etsin diye birlikte doktora gitmişsiniz. Sen şimdi kız arkadaşına inanmadın, doktoru yalancılıkla suçladın. Ve sıra bana geldi. Benim cezam ne olacak hakim bey?


Heyecandan olmuyor
18 yaşındayım. Geçen yıl bir hayat kadınıyla ilişkiye girdim, başarısız oldum. Heyecandan sertleşme sağlayamadım. İkinci kez yine aynı şey oldu. Mastürbasyonda sorun yok. Bence heyecandan kaynaklanıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, hiçbir şeyin yok. Her gencin başına gelen ve olması gereken bir olay bu. O koşullarda ilk deneyimler heyecanlı biraz da korkulu olur. Heyecan, güvensizlik penisin sertleşmesini engeller, bu bir kuraldır. Bir daha denesen sertleşebilir de sertleşmeyebilir de. Kafana takmayacaksan bir kere daha deneyebilirsin. Ama bana sorarsan o kapıların önünden geçme.

 

Zara zarar verir mi?
19 yaşında kızım. Mastürbasyon yapıyorum. Acaba kızlık zarıma bir zarar verir miyim? Evlendiğim zaman eşim bunu anlar mı?

CEVAP

Sevgili yavrum, mastürbasyon olabilir. Vajinaya bir şey girmediği sürece zar kanamaz. Mastürbasyon sayısı çoksa haftada 1-2'ye indir. Evlendiğinde eşin mastürbasyon yaptığını anlamaz. Kendinle barışık ol.


Eşim korkuyor
27 yaşındayım. Sorunum penisimin 19 santim olması. Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Daha doğrusu o korkuyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, penisin normal sınırların üzerinde. Ama pek çok erkeğin penisi bu ölçülerde. İlişkiye girememe korkusu bir tür vajinismustur, onu da çözeriz.

 

Hemen sertleşiyor
19 yaşındayım. Kız arkadaşımla öpüşmeye başlayınca penisim sertleşiyor ve ağrılar giriyor. Boşalmıyorum. Boşalmam şart mı?

CEVAP

Deeğerli okurum, tabii boşalmak gerekiyor. Bunun kendine göre kuralları ve koşulları var. Kuralına göre oynamayan her oyun falsoludur. Bu kuralları da belirleyen pek çok yaptırım vardır. Onları da gözardı etmeyin.

 

Benimki fazla uzadı
19 yaşındayım. İki yıl önce penis büyütücü ilaç ve kremler kullandım, ölçü 23 santime çıktı. Hiçbir kız benimle ilişkiye girmek istemiyor. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, büyük penis konusunda tedavi yok. Senin yaşın küçük. Penisin normal boyutlarda bile olsa, Hocan sana ilişkiyi önermiyor. İlişki sorumluluk demektir. Bu kızlarla nerede buluşuyorsun ki kızlar görüp kaçıyor? Bu yaşlarda duygusal arkadaşlıklar her iki taraf için de iyi ve doğru olandır. Çünkü bütün umudumuz sizlersiniz, ona göre yavrum.

 

Üst üste yapıyorum
18 yaşındayım. En az 5 defa mastürbasyon yapıyorum. Üst üste 3-4 defa boşalıyorum. Bu bazen beni yoruyor. Bunun bir zararı var mı?

CEVAP

Tabii var çocuğum. Olmaz mı? Senin işin, gücün, dersin, sosyal ilişkilerin, okulun, arkadaşların yok mu? Kitaplarına, beden eğitimine ayıracağın zaman ne olacak? Hepsini bir kenara it. Kapan mastürbasyonun dünyasına, sonra bana soru sor. Zararının olacağını sen anlamıyor musun?


Haplar işe yarar mı?
29 yaşındayım. Yakışıklı da sayılırım. Penisim 11 santim ve ince. Kadınlarla ilişkiye girmek istiyorum ama dalga geçecekler diye korkuyorum. Bu psikolojimi bozuyor. Penis büyütücü haplar işe yarar mı?

CEVAP

Değerli okurum, haplarla, dışarıdan yapılacak müdahalelerle penis büyümez. Penis ancak ameliyatla 1-2 santim büyür. Ama bu da senin için gerekmez. 11 santim penis normal işlevini görür. Yeter ki onu iyi kullan. Dışarıdaki denemelerdeki sorumsuzluklara ben katılmıyorum. Artık zamanı gelmiş, evlenirsen uygun da bir eşle hiçbir dert olmadan evlilik sürer.

10 gündür sertleşmiyor
31 yaşında, 2 yıllık evliyim. Eşimle her gün ilişkiye giriyorduk. 10 gündür çok uğraşmama rağmen penisimde sertleşme oluyor. Bu ciddi bir sorun mu?

CEVAP

Değerli okurum, ciddi bir sorun değil. Kendi haline bırak dinlensin. Bir bakımdan geçmiş olsun. Üstüne düşmezsen kısa zamanda sana haber verecek: Harekete hazırım diye.

Cinsel organım büyük
26 yaşındayım. Benim sorunum penisimin büyük olması. 2 hafta sonra düğünüm var. Beni düşündürüyor. Ne yapmalıyım? Ameliyatla biraz küçültme şansım var mı?

CEVAP

Değerli okurum, ameliyatla küçültme şansın yok. Büyük penis doğrudur, megalopenis olarak anılır. Kadın için zorluk yaratacaktır. İlk birleşmeyi 1 haftaya yayın. Yavaş yavaş ve acelesiz. Eşinin korkularını saygı duy. Ancak ameliyatla küçültülemeyeceğine göre tek çözüm tekniği öğrenerek yarısını kullanmak.

 

Kızlık zarım esnek mi?
19 yaşında kızım. Bir yıldır erkek arkadaşımla ilişkiye giriyoruz. İlk cinsel deneyimim olmasına rağmen benden kan gelmedi, acı ya da zorlanma da olmadı. Evlenmeyi düşünüyoruz. Nişanlım bana inanmıyor. Sizce kızlık zarım esnek mi?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarının esnek olduğunu sen benden daha iyi biliyorsun. İlişkiye girmediysen zar orada duruyordur ve de esnektir. Olay bu kadar.

 

Hangi günler tehlikeli?
23 yaşındayım, sevgilim de 21 yaşında. Çok güzel giden cinsel hayatımız var. Kız arkadaşımın hamile kalma olasılığının düşük olduğu günler hangileridir?

CEVAP

Değerli okurum, bunun için kitap karıştırsan. Bir kadın doğum uzmanına danışsan. Çünkü benim sana vereceğim günler yüzde 100 kesinlik göstermiyor. Benim söylemlerime uyarak korunmasız birleşme yaptığınızda gebelik olursa sorumluluğu ben nasıl alabilirim?

GÜNÜN SÖZÜ
Bilerek karanlık yola giren akla ışık tutulmaz. H.D.

 

Kaynak: posta

haydar dümen e sorular