Bir damla yeterli mi?

Haydar Dümen Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı.

15 Ağustos 2019 15:55
Bir damla yeterli mi?

BÖYLE SORU YOK!
Ayrı yatıyoruz

1.5 aylık evliyiz ve 15 kere birlikte olduk. "Gülmüyorsun, birlikte olmak istemiyorum" diyor. Gülerek yaklaşınca da beni uzaklaştırıyor. Eşim 41, ben 37 yaşındayım. Kilo ve alkol sorunu var. 3 gecedir ayrı yatıyoruz zaten, hiç umurunda da değil. Yardım edin. RUMUZ: MUTSUZ GELİN

CEVAP

Değerli okurum, yolun çok başında bu gibi sorunlar ile karşılaşmana çok üzüldüm. Belli ki eşini seviyor ve bu durumdan kurtulmak, aile olmak istiyorsun. Hakkın ama eşinin de bunu istemesi lazım. Eşinle konuş, ne istediğini öğren, birlikte evlilik terapistine gidin. Sana söyleyemediği bir durum vardır belki. O yüzden bir uzman eli değmeli ilişkinize. Ama bu uzman kesinlikle bir aile büyüğü değil, sakın unutma.

GÜNÜN SORULARI
Sonumuz ne olacak?

23 yaşındayım, can sıkıntısından günde 3-4 defa mastürbasyon yapıyorum. Bizim sonumuz ne olacak?

CEVAP

Değerli okurum, siz kimsiniz, kaç kişisiniz? Madem birkaç kişisiniz, neden başka işle meşgul olmuyorsunuz da oturup hep birlikte mastürbasyon yapıyorsunuz? Şaka bir yana oğlum, önce can sıkıntına çözüm bulmalısın. Aksi takdirde ileride doğacak sorunlar erken boşalma, ereksiyon güçlüğü, karşı cinse adapte olamama, yalnızlık ve depresyona kadar gidecektir. Unutma her şeyin azı karar, çoğu zarardır.

Yeterince sertleşmiyor
Eşimle ilişkiye girmeye başladık ama kendimi sert hissedemiyorum ki kızlık zarını patlatıp içeri giremedim. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, belki de cevap soruda gizlidir. Kim bilir bilinç altında patlamalardan korkuyorsundur. Bu da senin sertleşmene engel oluyordur. Yahu patlama nedir? Olayını anlatacak başka kelime bulamadın mı? Eşini ne olarak görüyorsun? Olmadı okurum olmadı. Eşine saygı duy ki saygı göresin. Evlilik müessesesi önce saygı gerektirir. Saygı olmazsa sonunda fena patlarsın bunu bil.

Yırtılmış mıdır?
20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. Tam birleşme olmadı. Cinsel organını vajinama yaklaştırıp itti. Acıyınca geri çekildim. İki doktora gittim. Biri bakire olduğumu, biri de zarın sağ tarafının yırtılmış olduğunu söyledi. Benimle evlenmek isteyen biri var ama kararsızım. İlk gece kan gelir mi?

CEVAP

Sevgili yavrum, hemen evlen. Evlendiğin zaman kanayacağını umuyorum. Korkuların sürebilir, belki birleşme güçlüğü çekebilirsin. Bunun adı da vajinismus. Onu da çözeriz kızım. Ortada bir sorun görünmüyor. Her genç kızın yaşadıklarından benzer bir örnek sundun. Sevdiğin kişiyi kaçırma. Mutluluklar diliyorum.

Sakalım çıkmıyor
18 yaşındayım. Ama 2-3 yaş daha küçük gösteriyorum. Bu yüzden arkadaşlarımın yanında hep küçük düşüyorum. Hâlâ sakalım çıkmadı. Sizce bütün bunların sigarayla bir ilgisi olabilir mi?

CEVAP

Değerli yavrum, yaşından küçük görünmen ileriki yaşlarda çok işine yarayacak. 40 yaşına geldiğin zaman 30 yaşındaymış gibi gözükeceksin. Böylece kızlar etrafında pervane olacak. Ama karın kıskanıp üzülecek. Sen de elbette ciddi bir koca olacaksın. Karından başkasına bakmayacaksın. Gelelim şu sakal sorununa: Bu bir bünye ya da genetik sorunu. Çocukların olur, görevini de yerine getirir. Asla ve asla sigara içme, bunları da dert etme.

Beni öpmüyor
Erkek arkadaşımla 9 aydır süren ilişkim var. Ama beni daha öpmedi. Onunla öpüşmeyi, ilişkiye girmeyi istiyorum. İkimiz de eğitimliyiz. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, anlaşılıyor ki ikinizin de eğitiminde eksik bir yan kalmış. Gelelim seninle öpüşmeyen erkeğe; pek çok şey aklıma geliyor.

1) Korkuyor

2) Cesaretsiz

3) Mikroptan iğreniyor, yani obsesyonu var.

4) Harama dudak açmıyor.

5) Senin sabrını deniyor. Olur ya askere falan gidince 1 yıl kadar yokluğunda bir yaramazlık yapar mısın, yapmazsınız, sabırlı mısın, onu ölçüyor.

6) Eskiden Türk filmlerinde ilk öpüşmenin bedeli tokat yemekti. Tokat yemekten korkuyordur vs. Okurum, arkadaşın seni öpmüyorsa ben ne yapayım?

Korkuyorum
22 yaşındayım. Askerden izne geldim. Askere gitmeden önce bir kız arkadaşım vardı ve benimle ilişkiye girmek istedi. Ben de ona "Askerden dönmemi bekle, o zaman evleniriz ve istediğin olur" dedim. Şimdi döndüm ve ilişkiye girmek istiyor. Hocam, ben şimdiye kadar hiç ilişkiye girmedim. Bu yüzden çok korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, doğru kararı sen vermişsin. Önünüzde uzun yıllar var. Kaçan fırsat yok. Bilemedin, 1-2 yıllık bir sabır. Bu arada hem duygularınız oturur hem kararlarınız kesinleşir. Hem de ailenizin sosyal değer yargılarına ve onların büyüklüklerine saygı bakımından gölge düşürmezsiniz. Her bakımdan doğru yoldasın. Böyle devam et.


Bir damla yeterli mi?
Erkek arkadaşımla ilişkiye girdim ve üzerime boşaldı ve menisi benim cinsel organıma aktı. Arkadaşım "Bir damla da olsa hamile kalmak için yeterlidir" dediler. Bu doğru mu?

CEVAP

Değerli okurum, tabii canım. O ihtimali çok zayıf bir konu üzerinde kafa yormaya değmez. Bana göre hamile kalmadın. Hiç dert edinme. Ama insanız, bu sperm denen ufaklıklar akılsız varlıklar. Bazen yolunu şaşırıverip yumurtaya doğru yol alırsa korkulan şeyler oluyor ama normal bir arabaya binince yanlış bir rotadan da kaza olabiliyor. Keyfine bak.

Kaynak: posta

haydar dümen e sorular